1590 3017 Akryl Mirsada Rebic (f. 1964), Sverige. "Mirreh". Signerad. Akryl, 50x40cm, oramad
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)
1590 3213 Akvarell Åke Holm (1900-1980), Sverige. Landskap. Signerad, akvarell, 14x17 cm, yttermått inklusive ram: 19x22 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:14)
1590 4002 Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Purple patterns". Signerad. Akvarell, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 44x37cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)
1590 4181 Armaturdelar brons, diverse
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:39)
1590 4059 Årstallrikar 22 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 3410 Årsur kupa av glas. Höjd: 31 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)
1590 4189 Bänk design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 112 cm, djup: 39 cm, höjd: 44 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4190 Bänk design: Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Längd: 72 cm, djup: 39 cm, höjd: 44 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:24)
1590 4188 Barnsäng korg. Längd: 91 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:05)
1590 4241 Bestick silver, 5+ 4+ 1 delar. Längd: 13-14. Vikt: 180 gr ca
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:24)
1590 4035 Bestickuppsättning nysilver, ca 40 del
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 3229 Bildrulle Kina, 30x310 cm, Wang Xi tillskriven
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)
1590 4228 Blandteknik Bertil Stenmark (1912-1989), Sverige. Marin, Signerad. Blandteknik, bildmått: 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:34)
1590 3262 Blandteknik Margit Kristiansson (1927-2019), Sverige. "Handduken", Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:02)
1590 3261 Blandteknik Margit Kristiansson (1927-2019), Sverige. "Shahen av Iran". Signerad, daterad a tergo - 79. Blandteknik, yttermått inklusive ram: 60x68 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:52)
1590 4233 Blandteknik Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad. Blandteknik + bok, bildmått: 18x15 cm, yttermått inklusive ram: 28x24 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:49)
1590 4040 Blandteknik Sten Sture Sandgren (1894-1964), Sverige. Signerad, blandteknik, 38x57 cm, yttermått inklusive ram: 42x60 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)
1590 4230 Bokstöd/hylla längd: 36-56 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)
1590 4278 Bord Engelsk stil. Diameter: 108 cm + en iläggsskiva om 55 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4260 Bordsbokställ Åtvidaberg. Ek. Längd: 75 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 3149 Bordslampa koppar, nutida, ställbar. Höjd: 58 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:13)
1590 4124 Bordslampa Orrefors, Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Kristall. Höjd: 55 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)
1590 4207 Bordslampfot Glasfot. Höjd: 33 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:30)
1590 4161 Bordslampfot Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. Märkt RD. Höjd: 35 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:18)
1590 4121 Bordslampfötter Ett par, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Sjögräs, Kosta. Höjd: 31 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:50)
1590 3352 Bordslampor Ett par, Aneta. Höjd: 68 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:17)
1590 4151 Bordslystrar Ett par. Höjd: 52 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:38)
1590 4197 Bordsspegel Björk, 52x50 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 3316 Bordsur tidigt 1900-tal, med intarsia. Längd: 25 cm, djup: 17 cm, höjd: 37 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 4201 Brickor 2 st, mässing. Diameter: 64 cm. Höjd: 4-7 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:29)
1590 4172 Champagneglas 8 st. Höjd: 17 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:22)
1590 4255 Dessertskålar 9 st, Kekkerit, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, diameter: 11, höjd: 9 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:44)
1590 4243 Dockor 3 st, Greta Nygren Hedquist, Troll. Höjd: 32-43 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:07)
1590 4108 Etagebord Louis XVI-stil, gallerkant, onyx, mässingsdekor. Bredd: 55 cm, djup: 35 cm, höjd: 79 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)
1590 4042 Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige, daterad . Signerad, numrerad 20/150,57,21x14 cm, yttermått inklusive ram: 46x32 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:45)
1590 4028 Fällstolar ett par
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4270 Färglitografi 2 st, Lars Huck Hultgren (f. 1931), Sverige. Signerad, färglitografi, yttermått inklusive ram: 32x39-51x61 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 4078 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad HC 17/29. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:25)
1590 4007 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 113/340. Färglitografi, bildmått: 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 58x62 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:16)
1590 4075 Färglitografi Jörgen Fogelquist (1927-2005), Sverige. Årtull. Signerad, numrerad 35/285. Färglitografi, bildmått: 55x42 cm, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:07)
1590 3421 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Trollgubben Rydell. Signerad, färglitografi, numrerad 154/400, olöst blad, oramad, 47x31 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:06)
1590 3344 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Båthus i skärgården. Signerad, numrerad 171/310. Färglitografi, bildmått: 24x42 cm, yttermått inklusive ram: 46x62 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:15)
1590 4037 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 23/360. Färglitografi, bildmått: 25x40 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:15)
1590 4017 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 148/150. Färglitografi, daterad bildmått: 42x53 cm, yttermått inklusive ram: 60x74 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:05)
1590 4070 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 71/360, "Mozart K516". Färglitografi, bildmått: 44x48 cm, yttermått inklusive ram: 65x66 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:13)
1590 4016 Färglitografier 5 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 9/170, daterad 1981. Färglitografi, bildmått: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x69 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:01)
1590 4157 Fat + skål med lock, 4 + 1 delar, Berlin- respektive Sevresmärke. Diameter: 17-24 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:49)
1590 4154 Fat + SKÅL. 3 delar, bland annat Rosenthal, Diameter: 27-31 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 3071 Fat + skålar på fot + burk med lock, Kina. Diameter: 6-13,5. Höjd: 5 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 4021 Fat + vas, Rörstrand, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 27 cm, höjd: 10 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 4023 Fat 2 st, Royal Copenhagen respektive Arabia. Diameter: 30-33 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:43)
1590 4130 Fat Hutschenreuther, Juldekor, diameter: 31 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:54)
1590 4142 Fat Konstglas, Kosta Boda, diameter: 35 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:46)
1590 4140 Fat Morkulla. Diameter: 34 cm, höjd: 4,5 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:46)
1590 4030 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:52)
1590 3118 Flaskor 4 st, Holmegaard. Höjd: 12-29 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:02)
1590 4160 Glas + vas + fat, 8 delar, Böhmen. Höjd: 7-19 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:19)
1590 4145 Glas 14 delar, Bemålade, olika modeller, bland annat tomte. Höjd: 6-13,5
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:31)
1590 3040 Glasservis "SAS", 20 delar. 17+ 2+ 1 st. Höjd: 5,5-11 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:32)
1590 4183 Golvlampa före detta fotogen. Höjd: 170 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:42)
1590 4065 Golvlampa Smide, höj- och sänkbar. Höjd: ca 150
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:10)
1590 4191 Golvlampfot Josef Frank (1885-1967), Österrike. Märkt 2148, ej etiketterad, mässing. Höjd: 150 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)
1590 4069 Golvlampfot mässing, NK 32786. Höjd: 136 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)
1590 3358 Golvspegel höjd: 159 cm. Bredd: 46 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)
1590 3247 Golvvas Oslo, 1960-tal. Höjd: 47 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:32)
1590 4079 Gouache Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. "Montmartre La Place de Moulin Rouge". Signerad. Bildmått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 38x50 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 4005 Grafiskt blad Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Ligg". Signerad, numrerad 8/100. Bildmått: 19x31cm, yttermått inklusive ram: 29x40cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:25)
1590 4012 Halsband + 1 par örhängen, silver Lapponia. Längd: ca 40 cm. Vikt: 15g
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:28)
1590 3377 Halsband med hänge silver, "Studio E&P", Else Berntsen & Paul Hughes, Norge. Längd: 5 cm. Höjd: 6 cm, vikt: 35 g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:41)
1590 3383 Halsband med örhängen 3 delar, Sterlingsilver. Clips, Diameter: 3-14 cm. Vikt: 58g
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:23)
1590 4195 Hängskåp ett par. Bredd: 36 cm, djup: 12 cm, höjd: 76 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:17)
1590 4026 Hörnväggskåp höjd: 65 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)
1590 4193 Ikon Ryssland, 27,5x18,5 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:05)
1590 4202 Ishink Luxium, France, Äpple. Höjd: 21 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:27)
1590 3308 Jalusiskåp längd: 80 cm, djup, 47 cm, höjd: 75 cm, nyckel
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:10)
1590 4152 Jardinierer 2 st, Kristall, Slipat glas. Längd: 31-35, höjd: 22-25 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)
1590 3119 Jultallrikar 13 st, Royal Copenhagen. Diameter: 18 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:03)
1590 4162 Kaffe-/ teservis 39 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 12 kaffekoppar med fat, 2 tekoppar med fat, 21 assietter, två gräddkannor, två sockerskålar varav en saknar lock
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:14)
1590 4156 Kaffegods 24 delar, Bavaria
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)
1590 4226 Kaffekanna + sockerskål, 2 delar, Singapore, Arabia. Höjd: 10-22 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:22)
1590 2017 Kaffekanna silver, Georg II, Stämplad Edward Feline, London 1738. Höjd: 24 cm, vikt: 890 gr brutto
Hammered for 6.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)
1590 3103 Kaffeservis 60 delar, Arzberg
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:45)
1590 4144 Kakfat på fot silver, 1852, CN. Diameter: 19. Höjd: 15 cm, vikt: 265g ca
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4225 Kanna "Alfi 21", rostfritt. Höjd: 16 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)
1590 3349 Karaffer 2 st, kristall, bland annat Kosta. Höjd: 22-24 cm
1590 4029 Karmstol 1950-tal, ek
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 4063 Karmstolar ett par, Angarths
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 4248 Kasperdockor + teater, modell äldre, diverse, 5 st dockor
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:39)
1590 4158 Koppar + fat, 6 delar, Japan. Höjd: 2-5,5 cm, diameter: 9-18,5 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)
1590 4259 Kristallprismor diverse
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:14)
1590 4266 Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Höjd: 6-7,5 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:31)
1590 4268 Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8-8,5 cm. Höjd: 6-7,5 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:02)
1590 4269 Krukor/ytterfoder 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8-8,5 cm. Höjd: 6-7,5 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:45)
1590 4267 Krukor/ytterfoder 40 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet. Gustavsberg. Diameter: 8 cm. Höjd: 6 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 4205 Kuverttallrikar 15 st, Rosenthal. Diameter: 27,5 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 3418 Lampbord med lådor. Bredd: 44 cm. Djup: 33 cm, höjd: 72 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 4135 Likörglas 9 + 6 st, Färgade. Höjd: 10,5 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:02)
1590 4272 Litografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad ej numrerad. Bildmått: 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 46x51 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)
1590 3107 Ljuskrona empirestil, prismor. Höjd: 95 ca
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:37)
1590 9135 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: 70 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:20)
1590 4182 Ljuskrona med prismor, Rokokostil. Bredd: 50 cm, höjd: 70 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:28)
1590 4265 Ljusstakar 12 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar, Höjd: 6,5 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:54)
1590 4136 Ljusstakar 8 st, färgat glas, Hovmantorp. Höjd: 18-26 cm
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)
1590 4119 Ljusstakar Ett par, "Vallonmässing", 1987. Höjd: 25 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:47)
1590 4022 Ljusstakar ett par, Art Déco. Höjd: 5 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:20)
1590 4264 Ljusstakar ett par, England, pläter. Höjd: 38 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:39)
1590 4128 Lykta etsad dekor. Höjd: 34 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:07)
1590 3326 Mat/teservisdelar ca 75 delar, Minton, England
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)
1590 3385 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110 cm. Bredd: 110 cm + två iläggsskivor om 48 cm, höjd: 74 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:21)
1590 3361 Matservis 57 delar, Hackefors
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 3281 Matservis Haviland, Frankrike, för NK, ca 80 delar
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:54)
1590 4103 Matta Afghan, 58x260 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:18)
1590 4104 Matta Afghan, 64x252 cm
1590 4096 Matta Kelim, afghan, 101x140 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:24)
1590 4098 Matta Kelim, Afghan, 77x294 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:26)
1590 4097 Matta Kelim, afghan, 80x292 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:41)
1590 4101 Matta Keshan, 70x94 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:20)
1590 4179 Matta Kina, 137x190 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:09)
1590 4178 Matta orientalisk, 107x154 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:46)
1590 3297 Matta orientalisk, 115x160 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4274 Matta Orientalisk, 150x243 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:59)
1590 4277 Matta Orientalisk, 159x270 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)
1590 3050 Matta Orientalisk, 162x246 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)
1590 3048 Matta Orientalisk, 169x235 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:15)
1590 4198 Matta orientalisk, 83x93 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:49)
1590 3331 Matta Orientalisk, Beluch, 130x180 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:15)
1590 3333 Matta Orientalisk, Bochara, 130x165 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:17)
1590 4055 Matta orientalisk, Galleri, 90x327 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:18)
1590 4169 Matta orientalisk, Kelim, Afghan, 80x120 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 3330 Matta Orientalisk. Bochara, 110x192 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:09)
1590 4213 Matta Rosenkelim, 199x320 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 4044 Minkpäls storlek ca 38
Hammered for 4.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:21)
1590 4236 Mynt / medaljer diverse, 10 del
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:17)
1590 4036 Oljemålning Åke Johansson (1893-1968), Sverige. Stilleben. Signerad. Olja på pannå, 35x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x40 cm
Hammered for 1.900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4171 Oljemålning Börje Nilsson-Hugo (1913-1987), Sverige. "Blomster i kruka". Signerad, daterad 1970. Olja på pannå, 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 37x30 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)
1590 3397 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Blommor i Gustavsbergskrukan". Signerad. Olja på duk, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:29)
1590 3019 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Österlen". Signerad. Olja på duk, 40x50cm, oramad
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:09)
1590 4003 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Storm". Signerad. Olja på duk, 40x40cm, oramad
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:21)
1590 3438 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Utsikt mot Skeppsholmen. Signerad. Olja på pannå, 22x33 cm, yttermått inklusive ram: 28x38 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:37)
1590 3089 Oljemålning Ingegerd Beskow (1887-1978), Sverige. Signerad, daterad A tergo, Borgholm 1939. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:42)
1590 4018 Oljemålning Ivan Bergdahl (f. 1929), Sverige. "Vårafton vid fäbodvallen, Älmesbo". Signerad. Olja på pannå, 25x53 cm, yttermått inklusive ram: 33x61 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4014 Oljemålning Jack Borch, komposition. Signerad. Olja på duk, 46x33 cm, oramad
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)
1590 4015 Oljemålning Karl Gustav Holmberg (1916-1994), Sverige. Signerad, daterad 61, "Annalkande oväder, Cadiz". Olja på pannå, 23x49 cm, yttermått inklusive ram: 38x65 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 4054 Oljemålning Lennart Pilotti (1912-1981), Sverige. Signerad. Olja på duk, 60x97 cm, yttermått inklusive ram: 77x114 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:04)
1590 4072 Oljemålning M Ljunggren, Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 89x65 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:23)
1590 4071 Oljemålning M Ljunggren. Signerad, daterad 69, landskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 83x66 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:27)
1590 4165 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, religiöst motiv. Olja på pannå30x23 cm, yttermått inklusive ram: 36,5x29 cm. Ej signerad
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:45)
1590 4175 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, man med bok. 75x60, oramad, lagad duk
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:26)
1590 4186 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Albert, 1907, marin. Olja på duk, 50x85 cm, yttermått inklusive ram: 63x99 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:27)
1590 3139 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Bois, Alpmotiv. Olja på duk, 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4077 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Duval, Bar, oramad. Olja på duk, 61x50 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:35)
1590 4081 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad G Lindh, Pojkar och eka. Omkring 1900, Olja på duk, 96x147 cm, yttermått inklusive ram: 140x190 cm
Hammered for 6.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:25)
1590 4217 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Tabley, Ryssland, Daterad -89. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 100x55 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:43)
1590 4215 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Capri. Olja på duk, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:27)
1590 4170 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1894, Fruktstilleben. Olja på duk, 49x67 cm, yttermått inklusive ram: 68x86 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:51)
1590 3391 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1964, Hamnmotiv. Olja på duk, 65x99 cm, yttermått inklusive ram: 78x113 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4039 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, paris. Olja på pannå, 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 32x37 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:20)
1590 9052 Oljemålning Renato Borsato. Signerad, Venedig. Olja på duk, 69x43cm, yttermått inklusive ram: 82x57cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:57)
1590 4076 Oljemålning Torgny Dufwa (1876-1960), Sverige. Utsikt mot åkermark. Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 49x54 cm, yttermått inklusive ram: 59x64 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:17)
1590 3266 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Timmerflottning, Signerad. Olja på duk: bildmått: 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:49)
1590 3211 Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Tillskrivna, 1930-tal. Ej signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 25x18 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:12)
1590 4147 Överskåp 1800-tal, Allmoge. Bredd: 111 cm, djup: 36 cm, höjd: 108 cm, nyckel
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:07)
1590 4261 Pallar 6 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:46)
1590 4262 Pallar 6 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:52)
1590 4263 Pallar 8 st, David Design, nutida, diameter: 33, höjd: 45 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:29)
1590 4031 Päls Mink, ca 38 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:34)
1590 4237 Päls Mink, Östling & Company, för PUB
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:36)
1590 4180 Parti kristall 7 del
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)
1590 4127 Piedestal Louis XVI-stil, stenskiva. Diameter: 44 cm, höjd: 76 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:14)
1590 4126 Piedestal omkring 1900, Louis XVI-stil, stenskiva, gallerkant, diameter: 30, höjd: 80 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:54)
1590 3431 Plunta + kanna, 2 delar, Silver / kristall, "G III" & Birmingham. Höjd: 12-19,5
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4149 Porslin 8 delar, bland annat Rosenthal & Herend, parti. Längd: 7-13 cm, djup: 8-13 cm, höjd: 1-8 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:35)
1590 4155 Ram 1800-tal, ramens innermått: 35x29 cm, yttermått inklusive ram: 48x41 cm
1590 4133 Remmare 6 st. Höjd: 14 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:33)
1590 4057 Rullbord Mahognyskiva. Bredd: 72 cm. Djup: 42 cm, höjd: 63 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:58)
1590 4027 Rullstol 1920-tal
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)
1590 4032 Ryamatta 190x200 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:39)
1590 4187 Saig-korg längd: 42 cm, djup: 33 cm, höjd: 44 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:59)
1590 4088 Samlartallrikar 50 st ca, Sverige / England, bland annat Wedgwood & Rörstrand. Diameter: 13-25 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)
1590 4275 Sängram mässing, NK Nordiska Kompaniet, 120x190 ca
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:47)
1590 4253 Sideboard England, mahogny. Längd: 121 cm, djup: 59 cm, höjd: 91 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)
1590 3334 Sideboard med tre lådor, Habitat. Längd: 113 cm, djup: 37 cm, höjd: 77 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:22)
1590 3106 Sideboard Med tre lådor. Längd: 170 cm, djup: 56 cm, höjd: 70 cm, nyckel
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:32)
1590 4254 Skål + fat, 4 dekar, Kina, 1900-tal. Diameter: 17,5 - 25,5 cm, höjd: 8,5 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:08)
1590 4045 Skål Kina. Längd: 18 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:36)
1590 3428 Skål på fot Silver / kristall, J O Östlund, 1860, diameter: 21, höjd: 18,5. Vikt: 1000g brutto
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)
1590 4174 Skålar + fat, 3 delar, bland annat Simon Gate, Tusen Fönster, Kristall. Diameter: 13-36 cm
1590 4159 Skålar 4 delar, Konstglas. Diameter: 14-24,5 cm, längd: 14-24,5 cm, djup: 12-24,5 cm, höjd: 4-11 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:08)
1590 4139 Skålar 4 st, Kristall, Orrefors, 12-18,5. Höjd: 9-12 cm
1590 4112 Skålfat Gustafsberg, majolika, omkring 1900,36x27 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 3165 Skålfat stengods, Linda Ljunggren, "Velvet underground", monogramsignerad. Diameter: 49 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:04)
1590 4068 Skåp Jugend, med glasade dörrar, ek. Bredd: 148 cm. Djup: 60 cm, höjd: 205 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:11)
1590 4212 Skedar silver, 14 st, 3 olika modeller. Längd: 10-21 cm, Vikt: ca 205 g, cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:32)
1590 3310 Skrivbord England. Bredd: 109 cm. Djup: 58 cm, höjd: 74 cm, mått benutrymme:, bredd: 46, höjd: 57
1590 3319 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Signerad. Längd: 13 cm. Höjd: 12 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4053 Skulptur bemålad gips. Höjd: 59 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:47)
1590 3069 Skulptur Buddha, byst, gjutjärn, delvis bronserad. Höjd: 24 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:39)
1590 4235 Skulptur Kweramil, Apa. Höjd: 18 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:12)
1590 4122 Skulptur porslin, Ashavix Collection. Höjd: 30 cm
1590 4049 Skulpturer 2 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 14-22 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 4239 Skulpturer 3 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Konstglas, Ägg, Boda, en etikettmärkt. Höjd: 6-10 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:18)
1590 4060 Skulpturer 5 st, Isbjörnar, Bing & Grøndahl. Längd: 12-31, höjd: 8-21 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:04)
1590 2016 Sockerskål med senare lock, silver, Georg II, Stämplat Robert Lucas London, 1731. Diameter: 11 cm, höjd: 6, 5+ 3, vikt: 260 gr
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 4199 Spegel 1800-tal, 74x87 cm
1590 3307 Spegel 1800-tal. Bredd: 63 cm, höjd: 117 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:48)
1590 3112 Spegel empirestil, 101x52 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:44)
1590 4052 Spegel Vägghängd, dubbelsidig. Höjd: 120 cm, djup: 30 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:21)
1590 4086 Stol Thomas Berglund, Nippon Giraffe, K2 design, svartlackerat trä, klädsel i röd textil, rygghöjd ca 140 cm, sitthöjd 48 cm ca, limiterad upplaga. Signerad, märkt undertill K2 Design Chair No. 10 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:19)
1590 3123 Stolar 4 st, Casa Padrino, Italien, formpressat trä med kromad benställning. Sitthöjd. 44 cm
Hammered for 4.400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:55)
1590 3335 Stolar 4+ 2, Jugend
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:23)
1590 3429 Supkalk silver, FHA, 1801, Invändigt förgylld. Höjd: 14 cm, vikt: 70g
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:11)
1590 4224 Syltkruka Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Lingon", trälock, diameter: 13, höjd: 15 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:38)
1590 3443 Takarmatur Klot i vitt opalglas. Diameter: 30 cm. Höjd: 85 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:13)
1590 4087 Takarmatur metall, vit. Höjd: 35 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:15)
1590 4094 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:18)
1590 4129 Tallrikar 11 delar, Tomtedekor, Fyrklövern. Diameter: 17-27 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:57)
1590 3345 Tallrikar 15 delar, 14 assietter. Diameter: 19 c cm, ett serveringsfat. Diameter: 31 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:44)
1590 4204 Tallrikar 2+ 2 st, Kina, Famille Rose. Diameter: 23-23,5
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:43)
1590 4120 Tavelramar 2 st, yttermått inklusive ram: 57x66 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:10)
1590 4210 Tegods Royal Copenhagen, 15 delar, Musselmalet
Hammered for 5.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:09)
1590 4227 Tekannor 2 st, Kaj Franck (1911-1989), Finland. Arabia, dekor i guldfärg av blad. Höjd: 12-15 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:53)
1590 4240 Tekoppar 7 delar, orientaliska
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:48)
1590 4173 Textiltavlor 4 st, bland annat Jobs, 55x39-95x60, oramade
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:53)
1590 3209 Träsnitt 4 st, Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 23x17-33x40 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:06)
1590 4249 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 232/250. Bildmått: 61x43 cm, yttermått inklusive ram: 82x59 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:50)
1590 4090 Uppläggningsfat "Perugia Italy", längd, 44. Djup: 38 cm, höjd: 13 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:51)
1590 4245 Väggarmatur 1950-tal, EWÅ, Värnamo, "V 13". Höjd: 16 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:20)
1590 4246 Väggarmatur 1950/60-tal, böjbar, Märkt "KT Typ 557". Längd: 46 cm, djup: 11 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)
1590 4166 Väggarmatur Teak, utdragbar. Längd: ca 50-125 cm. Djup: 32 cm, höjd: 22 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:35)
1590 4123 Väggreliefer 4 st, efter Albrecht Dürer, trä och metall, händer & kanin. Höjd: 11-18 cm
1590 3369 Vas + SKÅL, 2 st, jugend, överfångsglas. Djup: 6-10,5 cm, höjd: 7-14 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:19)
1590 4019 Vas + skål, Kina, Kanton. Höjd: 5-20 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:48)
1590 3317 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, Gustavsberg. Höjd: 15,5 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4117 Vas Gullaskrufs glasbruk, CRP, kristall. Höjd: 41 cm
1590 4048 Vas Höganäs, Palm. Höjd: 14 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:05)
1590 4113 Vas Kina, Reliefdekor med drakar. Höjd: 26 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:56)
1590 3341 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 15,5 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:01)
1590 4231 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 23 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:55)
1590 4206 Vas Mona Morales-Schildt (1908-1999), Sverige. ”Ventana”, Kosta. Underfång i olika nyanser, slipad vertikalt. Signerad SS 172. Höjd: 17 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:13)
1590 4220 Vas Nils Landberg (1907-1991), Sverige. Orrefors. Höjd: 15 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:59)
1590 4153 Vas sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1973. Diameter: 9,5 cm. Höjd: 18 cm. Vikt: 615 g
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:47)
1590 4115 Vaser + ytterfoder, 3 delar, Fyrklövern. Höjd: 12-18 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:22)
1590 4223 Vaser 3 st, Rörstrand. Höjd: 15-16,5
1590 4138 Vaser 4 + 5 st, Simon Gate (1883-1945), Sverige. "Tusen Fönster", Orrefors, Höjd: 19-23 cm
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:40)
1590 4222 Vaser Ett par, Jugend, glas. Höjd: 11-12 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:24)
1590 4134 Vinglas 5 st, färgat glas, Böhmen. Höjd: 18,5 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:58)
1590 4011 Vinglas & ölsejdlar 6 + 6 st, Strömbergshyttan, grönt glas. Höjd: 11-16, diameter: 7,5 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:44)
1590 4250 Vitrinskåp Bemålat. Bredd: 87 cm. Djup: 30 cm, höjd: 186 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:03)
1590 4062 Vitrinskåp Louis XV-stil. Bredd: 62 cm, djup: 33 cm, höjd: 146 cm, nyckel
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 20:45)
1590 4150 Vitrinskåp rokokostil. Bredd: 85 cm, djup: 45 cm, höjd: 173 cm, nyckel
Hammered for 3.200 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:36)
1590 4132 Vitvinsglas Böhmen, 19 delar, slipad dekor. Höjd: 14-35 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:31)
1590 4116 Ytterfoder 2 st, nutida. Längd: 15-22, höjd: 7-14 ca
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 18:40)
1590 4118 Ytterfoder Orientaliskt, mässing, diameter: 30, höjd: 27 cm
1590 4209 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 26 cm, höjd: 13 cm (storlek 1)
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 15 januari 2024 19:49)